Te Fa’a Nō Te ‘Ori – 2018 Results

5-7 BEG TAMAHINE

1st Place (HURA ATUA NUI) HILLARY STEAVESON
2nd Place (ALOHA HULA) KAITLYN OCLARINO
3rd Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) OLENA PEREZ

5-7 BEG TAMAROA

1st Place (TE IHI O TE ARA NUI) DAMIAN ALVAREZ JR
2nd Place (TE RAHITI NUI) RAM EUSANTOS

5-7 ADV TAMAHINE

1st Place (KAWAILEHUA HULA OHANA) MADDIE MEDINA
2nd Place (VAI HAU NUI) TEHYA CONTRERAS
3rd Place (TUMU RUPERUPE) PIA RAMIREZ

8-11 BEG TAMAHINE

1st Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) ELIZA GONZALES
2nd Place (HURA ATUA NUI) OLIVIA CHEA
3rd Place (OTAHI MARAMA) ISABELLA MERCADO

8-11 ADV TAMAHINE

1st Place (DA ISLAND WAY) TIA BEYER
2nd Place (TE RAHITI NUI) ISABELL MERCADO
3rd Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) ISABELL TRAN

12-14 BEG TAMAHINE

1st Place (TEVAKANUI) GISELLE GARCIA
2nd Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) ISABELLA GONZALES
3rd Place (TE IHI O TE ARA NUI) VIVIAN NGUYEN

12-14 ADV TAMAHINE

1st Place (TE RAHITI NUI) GWEN GORDY
2nd Place (TE RAHITI NUI) KEILANI FERNANDEZ
3rd Place (VAI HAU NUI) AZIA NICOLAS

12-14 ADV TAMAROA

1st Place (TE RAHITI NUI) BISHOP HANSEN

15-17 BEG TAMAHINE

1st Place (NO TE HERE O TE HIROA) SAMANTHA OROZCO
2nd Place (NO TE HERE O TE HIROA) KAIMILANI MULLANEY
3rd Place (VAI PU’E HERE) STACEY PATACSIL

15-17 ADV TAMAHINE

1st Place (HURA ATUA NUI) LANEAH DAYLO
2nd Place (VAI HAU NUI) ZAIAH EDPAO
3rd Place (VAI HAU NUI) REYNA MAGTANONG

15-17 ADV TAMAROA

1st Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) ELIJAH RODRIGUEZ
2nd Place (HITIA O TE RA) ELI TIGUELO

18-24 VAHINE

1st Place (VAI HAU NUI) LIA FAAPISA THOMPSON
2nd Place (TEVAKANUI) HOKULANI PEREZ
3rd Place (KAWAILEHUA HULA OHANA) HALLIE ALMOGELA

18-24 TANE

1st Place (MAKAMAE MELIA O POLYNESIA) JUSTIN VAN
2nd Place (TE RAHITI NUI) CHRIS BARBA
3rd Place (INDEPENDENT) ARTURO GUZMAN

25-34 VAHINE

1st Place (TE PURA O TE RAHU RA’A) SAMANTHA RESURRECCION
2nd Place (TE RAHITI NUI) KYLIE TAITANO
3rd Place (O HINA’ARO NUI) KAREN ORTEGA SALAZAR

25-34 TANE

1st Place (HUI TARAVA) JUSTIN ATANGAN
2nd Place (O HINA’ARO NUI) SHAUN CAMARAO
3rd Place (O HINA’ARO NUI) STEVEN YEUNG

35-49 VAHINE

1st Place (HITIA O TE RA) MARY TIGUELO
2nd Place (TE PURA O TE RAURA’A) KAREN ALUMNO
3rd Place (VAI HAU NUI) ROMEL DER

50+ VAHINE

1st Place (DA ISLAND WAY) MARILU PHO
2nd Place (DA ISLAND WAY) MICHELLE NORIEGA

JUNIOR OVERALL TAMAHINE: LANEAH DAYLO
JUNIOR OVERALL TAMAROA: ELIJAH RODRIGUEZ
SENIOR OVERALL VAHINE: LIA FAAPISA THOMPSON
SENIOR OVERALL TANE: JUSTIN VAN

OVERALL WITH HIGHEST SCORE: LIA FAAPISA THOMPSON